W jaki sposób firma przeprowadzkowa zabezpiecza sprzęt podczas przewozu?

Urządzenia elektryczne i elektroniczne należą do najcenniejszych przedmiotów, które Klienci powierzają nam w trakcie przeprowadzek. Przykładamy szczególną uwagę do zabezpieczenia sprzętu RTV i AGD podczas transportu.

W przypadku przenoszenia telewizorów, komputerów, lodówek czy zmywarek zwykła ostrożność nie wystarczy. Wszystkie urządzenia muszą być specjalnie zabezpieczone przed uszkodzeniami w czasie przeprowadzek biur i mieszkań – zarówno podczas przenoszenia przez naszych pracowników, jak i transportu samochodami.

Przewóz elektroniki i sprzętów RTV

Zdecydowanie najlepszym sposobem zabezpieczenia komputerów i urządzeń RTV jest umieszczenie ich w opakowaniach fabrycznych. Niestety bardzo rzadko mamy taką możliwość, więc chronimy je w inny sposób.

Monitory komputerów i telewizory szczelnie owijamy folią bąbelkową, na którą dodajemy jeszcze warstwę foli stretch. Urządzenia w obudowach – laptopy, komputery PC czy odbiorniki radiowe także warto zabezpieczyć folią.

Niezwykle istotne jest trzymanie się zasad ostrożności podczas transportu. Przede wszystkim sprzęty nie mogą być położone na boku. Telewizory i monitory muszą stać w ich naturalnej pozycji i nie mogą ruszać się w czasie jazdy.

Przeprowadzka – transport AGD

Przed opróżnieniem mieszkania należy zająć się troskliwie urządzeniami kuchennymi i innym sprzętem gospodarstwa domowego. W pierwszej kolejności trzeba wyjąć z nich wszystkie części ruchome – szklane półki z lodówek, czy koszyki na naczynia ze zmywarek. Zabezpieczamy je folią przed uszkodzeniami w transporcie.

Lodówka powinna być najpierw rozmrożona i osuszona, a po odłączeniu od zasilania w zmywarce czy pralce nie może być wody. Tak przygotowane urządzenia owijamy szczelnie folią bąbelkową oraz folią stretch.

Małe sprzęty gospodarstwa domowego owijamy folią i umieszczamy w kartonach. Przedtem demontujemy i zabezpieczamy ich części ruchome. Podczas transportu urządzenia muszą być tak ustawione lub zabezpieczone, aby się nie ruszały.

Mimo tych wszystkich zabezpieczeń, nasi pracownicy ze szczególną ostrożnością dbają o sprzęty RTV i AGD podczas przenoszenia, transportu i ustawiania w nowych miejscach. Przypominamy równocześnie, że urządzenia po przetransportowaniu nie powinny być od razu włączane do sieci elektrycznej. Najlepiej jak postoją w spoczynku przynajmniej przez klika godzin.

Opublikowane w